Sprawdź swoję zdrowie

Niemalże każdy kto śledzi temat wie doskonale, iż do tego by zachować zdrowie wskazana jest dopasowana dieta, witaminki, składniki odżywcze, minerały, fenole tudzież wdrażanie właściwych zasad tyczących się naszego jedzenia i sposobu myślenia.

W pewnej mierze tylko teoretycznie prawdopodobne jest wdrożenie tzw. dopasowanej diety, mającej zapewnić przypisaną ilość składników i kilokalorii, jednakże to jest jedynie działanie teoretyczne, choć oczywiście zwykle pokazywana przez teoretyków-dietetyków jak również zawody zbliżone doń, ponieważ to jest w ich interesie.

Czytaj też: Przyczyny niszczące zdrowie >>

Właściwie w dzisiejszych realiach nie bardzo są szanse na to aby bez dobrych badań a także zaleceń zeń wynikających dowiedzieć się co ludzki organizm potrzebuje oraz jakim sposobem przenieść to na stosowne działania. Jednakże praktyka pokazała, iż szablonowe stosowanie jakichś średnich średnich, znormalizowanych danych, tabelek i temu podobne to jedynie teoria. Jeśli więc zdecydujesz się faktycznie konkretnie zacząć dbać o swoje zdrowie, przyjmować te niezbędne witaminy, wiedzieć jakie faktycznie suplementy są potrzebne twojemu organizmowi to z całą pewnością jest potrzeba zrobić coś takiego jak analiza pierwiastkowa włosów. W jego wynikach będziesz mieć rzeczywiście wiele wiedzy o tym jak wygląda twoje zdrowie i faktycznie konkretne zalecenia dotyczące diety i dopasowanej suplementacji, czy też ewentualnie innych odpowiednich elementów. To właśnie jedna z najlepszych opcji działania w kwestii profilaktyki zdrowia, wspomagania leczenia (przy czym nieistotne jest z jaką patologią mamy do czynienia), rehabilitacji, oraz w kwestii suplementacji i diety dla uprawiających sport.

Uprawiający fitness też jest w stanie znaleźć tu dużo dla siebie i to nie tylko informacje r rodzaju: jakie witaminy i suplementy przyjmować, ale bardzo konkretne elementy o diecie metabolicznej, czyli prawdopodobnie najlepszej z możliwych: dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb danego organizmu. Wiele osób sądzi, iż witamina c i plus jakiś napój są wystarczające, lecz bardzo się mylą. Jeżeli zrobią jednak analizę pierwiastkową włosa są mocno zdziwione i właśnie wtedy dociera do nich, że to co definiowali jako zdrowe odżywianie i skuteczne witaminy wcale nie daje podstaw aby stwierdzić, iż ich wcześniejsze działania tworzą dobre zdrowie. Praktyka pokazuje zaś ustalenia analizy pierwiastkowej także to potwierdzają nieciekawe fakty, a przede wszystkim, to iż co najmniej 90% Polaków nie dostarcza swojemu organizmowi w odpowiednim stopniu witamin, biopierwiastków, fitofaktorów, odpowiedniej jakości białka, pożądanych tłuszczy (a w szczególności typu omega 3). Takich składników jest zdecydowanie za mało w naszym jedzeniu, zaś o tak zwanych barach szybkiego jedzenia nie wspominając.

Zdrowa żywność co prawda jest niby coraz bardziej popularna, to jednak jak na razie to jedynie mały procent ludzi ją konsumuje i … jest ich na nią stać. Jak więc sposób więc uzupełniać potrzebne składniki odżywcze? Dzisiaj to suplementy diety są rzeczą niezbędną by dostarczać tego co organizm potrzebuje tak aby mógł wykorzystywać odżywcze składniki i by zdrowie było naszą domeną. Witamina c jest tu z pewnością koronnym przykładem, jednak nie wystarczy jedynie przyjmować tabletki przykładowo w rodzaju c 1000, jednak należałoby jeszcze znać jakie skutki dla organizmu może spowodować taki preparat, w szczególności jaka jest jej przyswajalność. Natomiast fakty są takie, że działania marketingowe, czy chęć sprzedawania bez oglądania się na potencjalne skutki powoduje, że oferty sprzedaży zawierają często dużą ilość niedokładnych informacji i perfidnych manipulacji.

Ludzki organizm jest jednak bardzo skomplikowany i dużo różnych czynników jest mu potrzebnych do zdrowego funkcjonowania. Po to by móc cieszyć się przyzwoitym zdrowiem i trzymać się za daleka od takich preparatów jak na przykład antybiotyk należy dbać o to ażeby potrzebne składniki były w twojej diecie i w suplementach diety, które łykamy. Zaś niewątpliwie warto także (wszakże przecież idzie o ważną rzecz – zdrowie) dowiedzieć się jakiej jakości i skuteczności jest preparat, który będziemy przyjmować, czy też serwować swoim bliskim.

Czytaj dalej: Bóle pleców powstają przy siedzeniu >>

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *